ثبت شرکت رایانه ای
ثبت شرکت رایانه ای
فروردین ۲۷, ۱۳۹۸
مراحل ثبت شرکت جوینت ونچر
ثبت شرکت جوینت ونچر
فروردین ۲۹, ۱۳۹۸

ثبت شرکت مختلط غیرسهامی

Rate this post

 

ثبت شرکت مختلط سهامی

 

ثبت شرکت مختلط غیرسهامی

شرکت مختلط یا شرکت غیر سهامی (به انگلیسی: Limited Partnership) گونه‌ای شرکت تضامنی است، که در آن چندین شخص به صورت مشترک، فعالیت‌های کارآفرینی مستقلی را، تحت نام یک شرکت اجرا می‌کنند. در مشارکت محدود، تعهدات یک یا چندین شریک در قبال بستانکاران این شرکت، محدود به سرمایه‌های آنان در شرکت است، (شرکای محدود) در حالی‌که دیگر شرکاء شخصاً در قبال بدهی شرکت، مسئولیت دارند، که این موضوع، مشارکت محدود را از شرکت تضامنی با مسئولیت محدود متمایز می‌نماید.

ثبت شرکت مختلط غیرسهامی

انواع شرکت‌های مختلط

در قانون تجارت ایران شرکت‌های مختلط با دو نوع مختلط سهامی و مختلط غیر سهامی تقسیم‌بندی شده‌اند که هر کدام قوانین منحصر به خود را دارند. از همین رو توضیح شرکت‌های مختلط باید دو نوع آن را مورد بررسی قرار دهیم.

 

شرکت‌های مختلط غیر سهامی، شرکت‌هایی هستند که برای امور تجاری و با یک یا چند نفر شریک ضامن و یک یا چند نفر شریک ضامن و یک یا چند نفر شریک با مسئولیت محدود و بدون انتشار سهام تشکیل می‌شوند.

 

در مقابل شرکت‌های مختلط سهامی با یک یا چند نفر شریک ضامن و یک یا چند نفر شریک سهامی ایجاد می‌شوند. شرکا سهامی کسانی هستند که سرمایه آن‌ها به صورت سهام درآمده و مسئولیت هر کسی بر اساس سهامی است که در شرکت وارد کرده‌است. اما مسئولیت شرکا ضامن در مقابل طلبکاران و روابط آن‌ها با یک دیگر درست مشابه قوانین شرکت تضامنی محاسبه می‌شوند.

ثبت شرکت مختلط غیرسهامی

– مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت مختلط غیرسهامی :

۱) یک نسخه‌ی مصدق از شرکت نامه
۲) یک نسخه‌ی مصدق از اساسنامه (اگر باشد)
۳) اسامی شرکت یا شرکای ضامن که سمت مدیریت دارند.

شرکت مختلط غیر سهامی

شرکت مختلط غیر سهامی

 

 

برای دریافت مشاوره رایگان جهت ثبت شرکت با ما تماس بگیرید.

۰۲۱-۸۸۲۳۱۰۰۲

۰۹۱۲۰۵۳۲۳۸۶© 2018 ثبت شرکت | ثبت برند | ثبت نارین