تغییرات شرکت
تغییرات هیئت مدیره در شرکت سهامی خاص
مهر ۲۲, ۱۳۹۸
برند برتر ایرانی،گروه صنعتی مینو
گروه صنعتی مینو
مهر ۲۸, ۱۳۹۸

ثبت شرکت حمل و نقل

ثبت شرکت حمل و نقل

ثبت شرکت حمل و نقل

 

ثبت شرکت حمل و نقل

 

 

با گذشت زمان هر چه قدر که بشر در مسیر تکامل خود قرار گرفت و علم نیز همراه آن پیشرفت کرد، سیستم‌های حمل و نقل نیز به تبع آن پیشرفت کردند و شکل‌های جدیدتری به خود گرفتند. تا این که در قرن حاضر ما شاهد سیستم‌های حمل و نقل بسیار پیشرفته‌تری همچون سیستم حمل و نقل هوشمند هستیم.

نیاز مبرم به سیستم‌های حمل و نقل به منظور جا به جایی و حمل و نقل افراد، کالاها، مواد اولیه ضروری و غیره و همچنین نیاز به استفاده از ماشین آلات مختلف در این سیستم، باعث شد که مراکزی در قالب شرکت حمل و نقل ایجاد شوند، که به صورت تخصصی عهده دار کار حمل و نقل شوند و خدماتی را در این زمینه ارائه دهند. با این اوصاف این شرکت‌ها به وجود آمدند تا با انجام کار حمل و نقل به صورت تخصصی، امر حمل و نقل را تسهیل بخشند.

نحوه‌ی حمل و نقل مسافر یا کالا

حمل و نقل مسافر یا کالا در محدوده یک شهر که به صورت زمینی و اغلب توسط ماشین‌های سواری، دوچرخه‌ها، اتوبوس‌ها و غیره انجام می‌گیرد.‌
حمل و نقل مسافر یا کالا بین شهرهای مختلف یک کشور که اغلب به صورت زمینی و برای برخی از شهرها که دارای فرودگاه هستند به شکل هوایی و توسط ماشین‌های سواری، وی آی پی‌ها، اتوبوس‌ها، قطارها، هواپیماها و غیره انجام می‌گیرد.

در مقیاس وسیع‌تر حمل و نقل مسافر یا کالا در بین کشورهای دنیا که به آن حمل و نقل بین‌المللی نیز گفته می‌شود. حمل و نقل بین‌المللی اغلب به سه طریق زمینی، هوایی و دریایی قابل انجام است.
همانطور که در بالا ذکر شد، کار حمل و نقل کاری تخصصی و فنی است و تأسیس یک شرکت حمل و نقل نیز نیازمند دارا بودن این تخصص می‌باشد. بنابراین کسانی که می‌خواهند شرکتی را تأسیس نمایند، باید از تخصص لازم برخوردار باشند و علاوه بر آن نیز شرایط مرتبط با آن را کسب نمایند. در زیر به توضیح مختصری از این شرایط پرداخته می‌شود.

 

اشخاصی که قصد ثبت شرکت حمل و نقل را داشته باشند ابتدا بایستی تصمیم خود در خصوص محدوده کاری خود را انجام دهند و مشخص نمایند که این ثبت شرکت حمل و نقل در محدوده شهری، بین شهری و یا بین المللی خواهد بود.

 

ثبت شرکت حمل و نقل کالا و مسافر درون شهری می تواند برای عموم افراد و بدون نیاز به اخذ مجوز در زمان ثبت شرکت انجام شود. اداره ثبت شرکتها به منظور تسهیل روند ثبت شرکت در این خصوص و ایجاد زمینه برای اشتغال افراد، ثبت شرکت حمل و نقل با محدوده درون شهری را بدون نیاز به اخذ مجوز در پروسه ثبت شرکت را قابل انجام کرده است. موضوع فعالیتی که در این خصوص و برای این نوع شرکتها می توان ثبت کرد از طرف اداره ثبت شرکتها اعلام شده و بایستی مطابق با همان ابلاغیه انجام شود. این نوع شرکتها در قالب شرکت های با مسئولیت محدود و سهامی خاص قابل ثبت می باشند که آمار ثبت شرکت حمل و نقل در قالب شرکت با مسئولیت محدود بالاتر از شرکت سهامی خاص می باشد.

 

اما چناچه فردی قصد انجام امور حمل و نقل در محدوده بین شهری و یا در سطح بین المللی را داشته باشد بایستی نسبت به اخذ مجوز از وزارت راه و شهرسازی اقدام نمایند. وزارتخانه مذبور با بررسی و تایید صلاحیت های مربوطه مجوز حمل و نقل را صادر میکند. متقاضی ثبت شرکت حمل و نقل با موضوع بین شهری یا بین المللی پس از تکمیل مدارک مورد نیاز و ثبت نام در سامانه اداره ثبت شرکتها، با تایید نام از طرف واحد تایید نام اداره ثبت شرکتها و تهیه اساسنامه و سایر اسناد مورد نیاز به وزارتخانه مورد نظر مراجعه کرده و مراحل اخذ مجوز را طی می نمایند.

 

یکی دیگر از انواع روش های حمل و نقل، خدمات ترابری از راه هوایی می باشد. صدور بارنامه خدمات ترابری کالا و مسافر از طریق راه هوایی تحت نظارت سازمان هواپیمایی کشور انجام می شود و متقاضیان جهت فعالیت در این زمینه بایستی به این سازمان مراجعه کرده تا با اطلاع از شرایط و ضوابط اخذ مجوز مربوطه بتوانند نسبت به ثبت این نوع از شرکتها اقدام نمایند. مراحل ثبت شرکت حمل و نقل هوایی مانند سایر انواع شرکتهای دیگر بوده و اولین قدم، مراجعه به سامانه اداره ثبت شرکتها و تکمیل اقلام اطلاعاتی می باشد که در این سامانه مشخص شده است. این نوع از شرکتها در قالب شرکت های با مسئولیت محدود و سهامی خاص قابل ثبت می باشند که با توجه به نوع شرکت انتخابی بایستی مدارک مورد نیاز آن تهیه و ارائه گردد.

 

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت حمل و نقل در قالب شرکت با مسئولیت محدود:

تصویر برابر با اصل کارت ملی و شناسنامه تمامی افراد
ارائه مجوز مربوطه چنانچه موضوع فعالیت از موارد نیازمند اخذ مجوز باشد.

همزمان با تهیه مدارک فوق بایستی نسبت به ارائه آدرس مرکز اصلی فعالیت شرکت و انتخاب اسامی اقدامات لازم انجام شده و در سامانه ثبت شرکت ها وارد گردد.

 

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت حمل و نقل در قالب شرکت سهامی خاص:

برابر با اصل مدارک شناسایی تمام افراد
گواهی عدم سوء پیشینه مدیرعامل، اعضای هیئت مدیره و بازرسین
گواهی بانکی مبنی بر پرداخت ۳۵ درصد از سرمایه اولیه توسط موسسین
ارائه مجوز در موارد مورد نیاز

لازم به ذکر است، شرکتهایی که در زمینه حمل و نقل فعالیت نموده و یا قصد ثبت شرکت با موضوع حمل و نقل را دارند، می توانند در نام های پیشنهادی خود از کلماتی نظیر حمل و نقل، سیر، گشت و سفر استفاده نمایند.

همچنین شرکتهایی که در زمینه حمل و نقل درون شهری فعالیت می نمایند می توانند همزمان در حوزه های دیگری فعالیت نموده و به عبارتی شرکت را به صورت چند منظوره ثبت نمایند. در حالیکه در شرکتهایی که نیازمند اخذ مجوز می باشند موضوع فعالیت از طرف سازمان ذیصلاح اعلام شده و بنابراین امکان درج موضوعات اضافه دیگری، نمی باشد.

 

برای مشاوره و ثبت شرکت با کارشناسان ما تماس بگیرید.

۰۲۱-۸۸۲۳۱۰۰۲

۰۹۱۰۴۶۲۳۳۶۶

۰۹۱۲۰۵۳۲۳۸۶

 © 2018 ثبت شرکت | ثبت برند | ثبت نارین